Aktivt företag
Inpleo AB
Översikt
Bolaget skall bedriva konsultverksamhet inom social och miljömässig hållbarhet samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 23 september 2022
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 12244 ENSKEDE
- Registrerat namn
- Inpleo ABReg 2022-09-23
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Omsättning
10 tkr
▼ 98,3 %Årets resultat
151 kr
▼ 99,9 %Tillgångar
143 tkr
▼ 62,0 %Eget kapital
77 tkr
▼ 66,1 %Soliditet
79,5 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
102 tkr
▼ 52,9 %Totala skulder
20 tkr
▼ 81,1 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 10 000 | 574 375 | 636 602 | 769 350 | 769 350 |
| Övriga externa kostnader | 58 078 | 84 838 | 68 699 | - | - |
| Personalkostnader | −43 331 | 250 082 | 601 700 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −5 195 | 239 455 | −33 797 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 151 | 240 851 | −33 931 | 330 713 | 330 713 |
| Resultat före skatt | 151 | 240 851 | 1 069 | - | - |
| Årets resultat | 151 | 191 273 | 295 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 0 | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 143 439 | 377 840 | 341 430 | - | - |
| Kassa & bank | 101 559 | 215 574 | 101 089 | - | - |
| Summa tillgångar | 143 439 | 377 840 | 341 430 | - | - |
| Eget kapital | 76 676 | 226 484 | 135 210 | - | - |
| Långfristiga skulder | 0 | 42 | 0 | - | - |
| Kortfristiga skulder | 19 763 | 104 314 | 159 220 | - | - |
| Soliditet (%) | 79,5 % | 69,8 % | 50,5 % | 73,4 % | 73,4 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Omsättningen har minskat 3 år i rad, från 769 tkr (2023) till 10 tkr (2026).
- Årets resultat blev en vinst på 151 kr. 3 av de senaste 4 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 79,5 % vid årets slut, upp från 73,4 % (2023).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 7,3 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 4 % av bolagen med samma huvudbransch, konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200). Se de största bolagen i branschen
Omsättningstillväxt
−98,3 %
2025 till 2026
Genomsnittlig tillväxt
−76,5 % per år
2023 till 2026
Balanslikviditet
7,26
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-03-31)
Registrerad: 2026-08-17
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-03-31)
Registrerad: 2025-06-11
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-03-31)
Registrerad: 2024-09-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-03-31)
Registrerad: 2023-09-25
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Enskede
Andra registrerade bolag med säte i Enskede.
- & Greta ABAB
- 0900 Consulting ABAB
- 1000 Tigers ABAB
- 11 Studios ABAB
- 123 Allgruppen ABAB
- 123 Media ABAB
- 2Economize Sweden ABAB
- 2S Gruppen ABAB