Kakelfixarna Stockholm AB
Översikt
Bolaget ska bedriva natursten och plattsättningsentreprenader, byggnadsverksamhet, uthyrning av personal, samt därmed förenlig verksamhet. Bolagets skall även bedriva tillagning och försäljning av pizza samt därmed förenlig verksamhet. Handel med dagligvaror inom EU kan förekomma.
- Registrerat
- 8 september 2020
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 43330 Golv- och väggbeläggningsarbeten
- Bransch (SNI)
- SNI 56110 Restaurangverksamhet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 12265 ENSKEDE
- Registrerat namn
- Kakelfixarna Stockholm ABReg 2020-09-08
- Registrerat namn
- Pizza JediReg 2025-03-05
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 737 000 | 1 105 099 | 1 006 907 | 588 000 | 357 000 |
| Övriga externa kostnader | 477 000 | 228 313 | 265 441 | - | - |
| Personalkostnader | 152 000 | 260 028 | 265 597 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −54 000 | 366 799 | 63 921 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −53 000 | 367 354 | 63 806 | 86 000 | 52 000 |
| Resultat före skatt | 1 000 | 265 258 | 63 806 | - | - |
| Årets resultat | 0 | 227 366 | 50 318 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 256 000 | 77 744 | 0 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 290 000 | 631 898 | 370 028 | - | - |
| Kassa & bank | 119 000 | 319 023 | 257 273 | - | - |
| Summa tillgångar | 546 000 | 709 642 | 370 028 | - | - |
| Eget kapital | 412 000 | 412 119 | 184 753 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 86 000 | 195 427 | 185 275 | - | - |
| Soliditet (%) | 82,5 % | 69,5 % | 49,9 % | 54,0 % | 38,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen minskade med 33,3 % jämfört med 2024, till 737 tkr.
- Årets resultat blev noll. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 82,5 % vid årets slut, upp från 54,0 % (2022).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 3,4 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 16 % av bolagen med samma huvudbransch, golv- och väggbeläggningsarbeten (SNI 43330). Se de största bolagen i branschen
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
5 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Enskede
Andra registrerade bolag med säte i Enskede.
- & Greta ABAB
- 0900 Consulting ABAB
- 1000 Tigers ABAB
- 11 Studios ABAB
- 123 Allgruppen ABAB
- 123 Media ABAB
- 2Economize Sweden ABAB
- 2S Gruppen ABAB