Aktivt företag

KeraLase Klinik AB

AB Org.nr 5592148166
← Tillbaka

Översikt

Bolaget ska bedriva skönhetsverksamhet, innefattande skönhetsbehandlingar med laser, samt frisörverksamhet. Bolaget ska även hyra ut lasrar för skönhetsbehandlingar och lokaler för skönhets- och frisörverksamhet. Vidare ska bolaget bedriva friskvårdsbehandlingar samt sälja hårvårdsprodukter, hudvårdsprodukter och accessoarer för frisörer och barberare.

Registrerat
14 augusti 2019
Juridisk form (SCB)
Övriga aktiebolag · 49
Bransch (SNI)
SNI 96220 Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar
Bransch (SNI)
SNI 96210 Frisörer och barberare
Bransch (SNI)
SNI 96230 Dagspa, bastu och ångbastu
Bransch (SNI)
SNI 47789 Övrig specialiserad detaljhandel
Registreringsland
Sverige
Verksam (SCB)
Ja
Gatuadress
Snickaregatan 6
Postnummer & ort
33133 VÄRNAMO
Registrerat namn
KeraLase Klinik ABReg 2024-11-13

Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning

Ekonomisk översikt

Bokslut 2025
Omsättning
1,3 mkr
▲ 92,5 %
Årets resultat
115 tkr
▲ 582,8 %
Tillgångar
1,1 mkr
▲ 603,2 %
Eget kapital
167 tkr
▲ 12,8 %
Soliditet
15,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
212 tkr
▲ 120,9 %
Totala skulder
922 tkr
▲ 13782,2 %
Nyckeltal 2025202420232022
Resultaträkning
Nettoomsättning 1 336 429 694 392 758 000 828 000
Övriga externa kostnader 1 208 201 188 238 - -
Personalkostnader 0 501 266 - -
Avskrivningar - - - -
Rörelseresultat 135 732 −24 620 - -
Resultat e. fin. poster 136 065 −23 798 −7 000 48 000
Resultat före skatt 136 065 −23 798 - -
Årets resultat 114 903 −23 798 - -
Balansräkning
Anläggningstillgångar 519 833 11 229 - -
Omsättningstillgångar 569 469 143 679 - -
Kassa & bank 211 907 95 926 - -
Summa tillgångar 1 089 302 154 908 - -
Eget kapital 167 243 148 266 - -
Långfristiga skulder - - - -
Kortfristiga skulder 922 059 6 642 - -
Soliditet (%) 15,0 % 96,0 % 99,0 % 103,0 %

Analys av ekonomin

Bokslut 2025
  • Årets resultat blev en vinst på 115 tkr, en nettomarginal på 8,6 %.
  • Soliditeten var 15,0 % vid årets slut.
  • De kortfristiga skulderna var större än omsättningstillgångarna (balanslikviditet 0,62).
  • Omsättningen var högre än hos 69 % av bolagen med samma huvudbransch, skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
10,2 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
8,6 %
Årets resultat / omsättning
Avkastning på eget kapital
68,7 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
0,62
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder

Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).

Jämför KeraLase Klinik AB med andra bolag →

Årsredovisningar

Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.

1 årsredovisning(ar)

Årsredovisning (period t.o.m. 2025-04-30)
Registrerad: 2025-10-10 Format: application/zip

Domännamn

Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.

Hitta online

Sök efter detta företag på andra plattformar.

Topplistor

Bolag i samma bransch och län.

Fler företag i Värnamo

Andra registrerade bolag med säte i Värnamo.

Alla företag i Värnamo →