← Alla branscher · SNI 96220
Största bolagen inom Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar
De 100 största bolagen med huvudbransch skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar, rangordnade efter nettoomsättning i det senaste bokslutet.
Bolag med bokslut
2 257
Sammanlagd omsättning
2,7 mdkr
| # | Företag | Omsättning | Tillväxt | Anställda |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Switch Nails ABBokslut 2024 | 56,0 mkr | +320,7 % | 3 |
| 2 | PhuongNam ABBokslut 2025 | 35,6 mkr | - | 37 |
| 3 | CK Management ABBokslut 2025 | 33,2 mkr | +11,3 % | 19 |
| 4 | Beauty Style Salong i Göteborg ABBokslut 2024 | 14,1 mkr | −0,7 % | - |
| 5 | Kayla Professional Hair & Beauty i Skåne ABBokslut 2026 | 14,0 mkr | +2,9 % | 22 |
| 6 | Phuong Thao ABBokslut 2024 | 12,3 mkr | - | 21 |
| 7 | My Clinic Sweden ABBokslut 2024 | 12,1 mkr | +35,4 % | 9 |
| 8 | Fillers Professional Stockholm ABBokslut 2024 | 11,8 mkr | +28,6 % | 2 |
| 9 | Forma Vita ABBokslut 2025 | 11,4 mkr | −5,3 % | 5 |
| 10 | Hannas Hud och Spa i Växjö ABBokslut 2024 | 11,1 mkr | - | 11 |
| 11 | Beauty2be ABBokslut 2024 | 11,0 mkr | - | 1 |
| 12 | Klinike ABBokslut 2024 | 10,9 mkr | +6,0 % | 5 |
| 13 | Meckstetics Stockholm ABBokslut 2024 | 10,1 mkr | +23,0 % | 5 |
| 14 | Sang By Hang Lounge i malmö ABBokslut 2024 | 9,4 mkr | −5,7 % | 10 |
| 15 | The VENUE ABBokslut 2024 | 9,4 mkr | +8,7 % | 10 |
| 16 | Estetic i Umeå ABBokslut 2024 | 9,3 mkr | - | 4 |
| 17 | Forma Scientiae ABBokslut 2024 | 9,2 mkr | +1,1 % | 7 |
| 18 | Aroma Spa i Borås ABBokslut 2024 | 9,0 mkr | −3,7 % | 11 |
| 19 | Hedström & Co ABBokslut 2024 | 8,8 mkr | +1,9 % | 9 |
| 20 | Purakliniken ABBokslut 2025 | 8,7 mkr | +44,8 % | 5 |
| 21 | Sofie Moberg Mindful Beauty ABBokslut 2025 | 8,6 mkr | +9,8 % | 2 |
| 22 | Lash Lift Stockholm ABBokslut 2024 | 8,5 mkr | +8,1 % | 6 |
| 23 | KMA Medical ABBokslut 2025 | 8,4 mkr | +22,1 % | 4 |
| 24 | Aesthetics Nordic ABBokslut 2025 | 8,2 mkr | −24,3 % | 1 |
| 25 | Elite Nails 10 ABBokslut 2025 | 7,9 mkr | +9,3 % | 7 |
| 26 | Nail B & H i Sollentuna ABBokslut 2025 | 7,9 mkr | - | 8 |
| 27 | Elite Nails 06 ABBokslut 2025 | 7,7 mkr | +37,6 % | 11 |
| 28 | Entouch Clinic ABBokslut 2025 | 7,6 mkr | +1,9 % | 2 |
| 29 | NAILS FOR YOU VAN-NG ABBokslut 2025 | 7,5 mkr | +18,8 % | 9 |
| 30 | Bearded Lady ABBokslut 2025 | 7,5 mkr | −28,1 % | 15 |
| 31 | Nhat Ha ABBokslut 2025 | 7,4 mkr | - | 16 |
| 32 | TS Sale ABBokslut 2024 | 7,4 mkr | +2,9 % | 6 |
| 33 | Exclusive Five Nails ABBokslut 2024 | 7,3 mkr | +6,3 % | 10 |
| 34 | MeraMig ABBokslut 2025 | 7,2 mkr | +40,1 % | 2 |
| 35 | IKONIZED ABBokslut 2024 | 7,1 mkr | - | 6 |
| 36 | House of Nail ABBokslut 2024 | 7,0 mkr | +1,8 % | 13 |
| 37 | Cuccio Sweden ABBokslut 2024 | 6,9 mkr | −3,1 % | 13 |
| 38 | SENS À SKIN ABBokslut 2025 | 6,9 mkr | +10,3 % | 3 |
| 39 | Permalift ABBokslut 2024 | 6,9 mkr | +9,3 % | 5 |
| 40 | Beauty Kliniken Stockholm ABBokslut 2025 | 6,8 mkr | - | 2 |
| 41 | Skincare by us ABBokslut 2025 | 6,7 mkr | +4,9 % | 2 |
| 42 | Frida Selkirk Nailstyling ABBokslut 2024 | 6,4 mkr | +11,4 % | 6 |
| 43 | Fake Factory ABBokslut 2025 | 6,4 mkr | +62,0 % | 4 |
| 44 | Belleya ABBokslut 2024 | 6,4 mkr | +24,9 % | - |
| 45 | AJV Fastigheter ABBokslut 2025 | 6,2 mkr | +9,0 % | 2 |
| 46 | MedPark ABBokslut 2025 | 6,2 mkr | +62,0 % | - |
| 47 | Medisqin Clinic Sweden ABBokslut 2025 | 6,2 mkr | +41,1 % | 1 |
| 48 | Hud- och injektion i Halmstad ABBokslut 2024 | 6,2 mkr | +16,6 % | 4 |
| 49 | A.N SkinClinic ABBokslut 2024 | 6,1 mkr | +5,5 % | 4 |
| 50 | Elite Clinic Beauty i Göteborg ABBokslut 2024 | 6,0 mkr | +21,4 % | 6 |
| 51 | World Pro Nails ABBokslut 2025 | 6,0 mkr | +14,3 % | - |
| 52 | Rebecka Gardell Öster ABBokslut 2025 | 6,0 mkr | +58,5 % | 0 |
| 53 | Bano Beauty Sweden AktiebolagBokslut 2025 | 6,0 mkr | +20,8 % | 4 |
| 54 | LAE Clinic ABBokslut 2025 | 6,0 mkr | +13,4 % | 3 |
| 55 | Vietstar ABBokslut 2025 | 5,9 mkr | +8,8 % | 5 |
| 56 | Aspire Nails ABBokslut 2025 | 5,9 mkr | +56,2 % | 6 |
| 57 | Tandläkare Niclas Bergström ABBokslut 2025 | 5,7 mkr | +47,4 % | 3 |
| 58 | Ribelle ABBokslut 2024 | 5,6 mkr | +23,9 % | 3 |
| 59 | Improvements by Stina Auer ABBokslut 2025 | 5,5 mkr | +23,6 % | 3 |
| 60 | Zilan ABBokslut 2025 | 5,5 mkr | +29,3 % | 4 |
| 61 | J2 NAIL & CO ABBokslut 2025 | 5,4 mkr | −8,7 % | 5 |
| 62 | Skin & Beauty Relax Lounge västerås ABBokslut 2025 | 5,4 mkr | +17,3 % | 5 |
| 63 | Sofia Wikner Estetik ABBokslut 2025 | 5,4 mkr | +3,0 % | 1 |
| 64 | Mazi Hår, Skönhet & Spa ABBokslut 2025 | 5,3 mkr | +5,5 % | 6 |
| 65 | Zylinakliniken ABBokslut 2024 | 5,3 mkr | −5,6 % | 7 |
| 66 | F&J Studios ABBokslut 2025 | 5,2 mkr | +46,7 % | 3 |
| 67 | H&N Beautycare ABBokslut 2025 | 5,2 mkr | - | 6 |
| 68 | G.0.M ABBokslut 2025 | 5,1 mkr | +30,5 % | 8 |
| 69 | Tyresö Hud & Fotvård ABBokslut 2024 | 5,0 mkr | −5,2 % | 6 |
| 70 | Nagelglädje ABBokslut 2024 | 5,0 mkr | - | 9 |
| 71 | JK Nails Kongahälla ABBokslut 2025 | 4,9 mkr | −1,1 % | 6 |
| 72 | Sam Nails ABBokslut 2025 | 4,8 mkr | +21,6 % | 7 |
| 73 | GLLOW ABBokslut 2025 | 4,8 mkr | +28,4 % | 3 |
| 74 | Kevin Nail ABBokslut 2025 | 4,8 mkr | −8,5 % | 6 |
| 75 | Semsi Nails ABBokslut 2024 | 4,8 mkr | −33,9 % | - |
| 76 | Eklandakliniken ABBokslut 2025 | 4,7 mkr | +16,8 % | 1 |
| 77 | House of Aesthetics SWEDEN ABBokslut 2025 | 4,7 mkr | +35,0 % | 3 |
| 78 | H D J & Nails ABBokslut 2025 | 4,7 mkr | −6,1 % | 2 |
| 79 | Samruai Skönhetsvård ABBokslut 2025 | 4,6 mkr | +13,6 % | 3 |
| 80 | Samar David ABBokslut 2024 | 4,6 mkr | +5,0 % | 2 |
| 81 | MinhSang ABBokslut 2025 | 4,6 mkr | −11,8 % | 5 |
| 82 | Ateljé Estetik by Jennie Johnsson ABBokslut 2025 | 4,6 mkr | +6,8 % | 1 |
| 83 | Underbart Academy ABBokslut 2025 | 4,6 mkr | +3,4 % | 6 |
| 84 | U-Esthetic by L ABBokslut 2025 | 4,6 mkr | −8,4 % | 2 |
| 85 | Scandinavien Nail Center AktiebolagBokslut 2024 | 4,5 mkr | −14,3 % | 8 |
| 86 | Sthlm Aesthetics ABBokslut 2025 | 4,5 mkr | +65,6 % | 2 |
| 87 | Min Stund ABBokslut 2025 | 4,5 mkr | +15,5 % | 4 |
| 88 | Marlagård ABBokslut 2024 | 4,5 mkr | −5,9 % | 1 |
| 89 | OPPA Beauty&Spa ABBokslut 2025 | 4,5 mkr | +8,9 % | - |
| 90 | SENSO estetik ABBokslut 2024 | 4,5 mkr | +10,7 % | 3 |
| 91 | Tyresö Estetik ABBokslut 2025 | 4,5 mkr | +56,0 % | 1 |
| 92 | Clinic D-vine ABBokslut 2024 | 4,5 mkr | +38,1 % | 4 |
| 93 | NAILS CENTER SÖDERMALM ABBokslut 2024 | 4,4 mkr | +17,5 % | 8 |
| 94 | Estetikspecialisten Sweden ABBokslut 2024 | 4,4 mkr | +37,0 % | 2 |
| 95 | YPG ABBokslut 2025 | 4,4 mkr | −3,7 % | 2 |
| 96 | SMK Beauty ABBokslut 2025 | 4,4 mkr | +12,1 % | 5 |
| 97 | Vy Beauty ABBokslut 2025 | 4,3 mkr | - | 6 |
| 98 | Torslandas Hudklinik ABBokslut 2025 | 4,3 mkr | +6,6 % | 2 |
| 99 | NailTemple Spa&Beauty ABBokslut 2024 | 4,3 mkr | +19,3 % | 6 |
| 100 | Damascino Trading ABBokslut 2024 | 4,2 mkr | +130,2 % | - |
Senaste bokslut för aktiva bolag, högst två år gammalt. Tillväxt jämför två hela räkenskapsår på tolv månader.