Aktivt företag
Lite av vart i Sverige AB
Översikt
Bolaget skall bedriva säkerhetsverksamhet. Tillhandahålla tjänster och produkter inom säkerhetsbranschen, övriga stödtjänster till transport, skötsel och underhåll av grönytor samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 5 september 2022
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 80010 Bevakningsverksamhet och privat säkerhetsverksamhet
- Bransch (SNI)
- SNI 81300 Skötsel och underhåll av grönytor
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Nygårdsvägen 4
- Postnummer & ort
- 31199 VINBERG
- Registrerat namn
- Lite av vart i Sverige ABReg 2022-10-21
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
494 tkr
▲ 60,2 %Årets resultat
70 tkr
▲ 190,6 %Tillgångar
192 tkr
▲ 15,0 %Eget kapital
25 tkr
▲ 156,9 %Soliditet
13,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
6 tkr
▼ 91,6 %Totala skulder
167 tkr
▼ 21,1 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 493 567 | 308 138 | 267 774 |
| Övriga externa kostnader | 57 848 | 96 180 | - |
| Personalkostnader | 344 314 | 288 849 | - |
| Avskrivningar | - | - | - |
| Rörelseresultat | 69 402 | −76 891 | - |
| Resultat e. fin. poster | 69 608 | −76 834 | 9 409 |
| Resultat före skatt | 69 608 | −76 834 | - |
| Årets resultat | 69 608 | −76 834 | - |
| Balansräkning | |||
| Anläggningstillgångar | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 191 903 | 166 813 | - |
| Kassa & bank | 5 519 | 65 394 | - |
| Summa tillgångar | 191 903 | 166 813 | - |
| Eget kapital | 25 246 | −44 362 | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 166 657 | 211 175 | - |
| Soliditet (%) | 13,0 % | -27,0 % | 18,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 60,2 % jämfört med 2024, till 494 tkr.
- Årets resultat blev en vinst på 70 tkr, en nettomarginal på 14,1 %.
- Soliditeten var 13,0 % vid årets slut.
- Omsättningen var högre än hos 33 % av bolagen med samma huvudbransch, bevakningsverksamhet och privat säkerhetsverksamhet (SNI 80010). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
14,1 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
14,1 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+60,2 %
2024 till 2025
Balanslikviditet
1,15
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
2 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Vinberg
Andra registrerade bolag med säte i Vinberg.
- ÅKeri Röda ABAB
- Annery Förvaltning ABAB
- Cai Nilsson ABAB
- Fashion and Communication Consistency Sweden ABAB
- GAFP Förvaltning ABAB
- Johansson & Johnssons Bygg AktiebolagAB
- Johnkevi ABAB
- Kinnareds Åkeri AktiebolagAB