Aktivt företag
N A Nailspa AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva nagelvård, manikyr och pedikyr samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 22 januari 2018
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 96220 Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Västra Storgatan 14
- Postnummer & ort
- 61131 NYKÖPING
- Registrerat namn
- N A Nailspa ABReg 2018-08-15
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
2,6 mkr
▲ 18,3 %Årets resultat
-43 tkr
▼ 107,4 %Tillgångar
4,1 mkr
▲ 3,5 %Eget kapital
1,6 mkr
▼ 43,2 %Soliditet
39,5 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
4
Medelantal
Kassa & bank
4,1 mkr
▲ 4,2 %Totala skulder
2,5 mkr
▲ 124,1 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 2 589 499 | 2 188 176 | 2 435 699 | 2 595 095 | 2 252 510 |
| Övriga externa kostnader | 537 808 | 395 407 | 540 542 | - | - |
| Personalkostnader | 1 920 973 | 1 165 439 | 1 251 099 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 2 044 | 569 926 | 533 500 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 1 945 | 607 223 | 572 031 | 687 406 | 332 744 |
| Resultat före skatt | 1 945 | 742 223 | 572 031 | - | - |
| Årets resultat | −43 321 | 583 058 | 452 403 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 4 134 246 | 3 993 635 | 3 387 469 | - | - |
| Kassa & bank | 4 066 568 | 3 903 779 | 3 279 878 | - | - |
| Summa tillgångar | 4 134 246 | 3 993 635 | 3 387 469 | - | - |
| Eget kapital | 1 635 061 | 2 878 382 | 2 295 324 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 2 499 185 | 1 115 253 | 957 145 | - | - |
| Soliditet (%) | 39,5 % | 72,1 % | 70,9 % | 68,1 % | 63,5 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 18,3 % jämfört med 2024, till 2,6 mkr.
- Årets resultat blev en förlust på 43 tkr, en nettomarginal på −1,7 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 39,5 % vid årets slut, ned från 68,1 % (2022).
- Omsättningen var högre än hos 87 % av bolagen med samma huvudbransch, skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
0,1 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
−1,7 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+18,3 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
+3,5 % per år
2021 till 2025
Avkastning på eget kapital
−2,6 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
1,65
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
647 tkr
4 anställda i snitt
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
3 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-07-31
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-07-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-07-30
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Nyköping
Andra registrerade bolag med säte i Nyköping.
- 24-sju Oxelösund ABAB
- 2njoy Production ABAB
- 3 F:s Hobby Service HandelsbolagHB
- 3D Logistic ABAB
- 47:an Capital AktiebolagAB
- 4G Entreprenad ABAB
- 4zero ABAB
- 4zero Invest ABAB