Aktivt företag
Padel No 9 Aktiebolag
Översikt
Aktiebolagets verksamhet skall vara att äga och förvalta fastigheter, bedriva sportverksamhet inkluderande padel, uthyrning av lokaler, restaurangverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 24 september 1985
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 93119 Drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar
- Bransch (SNI)
- SNI 47711 Detaljhandel med kläder, utom via internet eller postorder
- Bransch (SNI)
- SNI 82300 Arrangemang av kongresser och mässor
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Brädgårdsvägen 11
- Postnummer & ort
- 23638 HÖLLVIKEN
- Registrerat namn
- Padel No 9 AktiebolagReg 2018-03-28
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
3,7 mkr
▲ 4,0 %Årets resultat
-734 tkr
▲ 38,2 %Tillgångar
13,6 mkr
▼ 4,1 %Eget kapital
1,3 mkr
▼ 36,4 %Soliditet
9,4 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
51 tkr
▲ 317,6 %Totala skulder
12,3 mkr
▲ 1,2 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 3 745 115 | 3 599 783 | 4 166 732 | 5 337 975 |
| Övriga externa kostnader | 2 172 734 | 2 121 845 | - | - |
| Personalkostnader | 3 153 | 1 493 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −257 954 | −467 576 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −734 196 | −1 188 833 | −3 502 529 | 166 577 |
| Resultat före skatt | −734 196 | −1 188 833 | - | - |
| Årets resultat | −734 196 | −1 188 833 | - | - |
| Balansräkning | ||||
| Anläggningstillgångar | 13 237 580 | 13 932 341 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 366 897 | 256 448 | - | - |
| Kassa & bank | 51 297 | 12 285 | - | - |
| Summa tillgångar | 13 604 477 | 14 188 789 | - | - |
| Eget kapital | 1 280 226 | 2 014 422 | - | - |
| Långfristiga skulder | 11 953 012 | 11 543 231 | - | - |
| Kortfristiga skulder | 371 239 | 631 136 | - | - |
| Soliditet (%) | 9,4 % | 14,0 % | 16,0 % | 29,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 4,0 % jämfört med 2024, till 3,7 mkr.
- Årets resultat blev en förlust på 734 tkr, en nettomarginal på −19,6 %.
- Soliditeten var 9,4 % vid årets slut, ned från 29,0 % (2022).
- De kortfristiga skulderna var större än omsättningstillgångarna (balanslikviditet 0,99).
- Omsättningen var högre än hos 85 % av bolagen med samma huvudbransch, drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar (SNI 93119). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
−6,9 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
−19,6 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+4,0 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
−11,1 % per år
2022 till 2025
Avkastning på eget kapital
−57,3 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
0,99
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
1 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-08
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Höllviken
Andra registrerade bolag med säte i Höllviken.
- 023 Production ABAB
- 040-Gruppen ABAB
- 1 Tire ABAB
- 1000TACK ABAB
- 1013 Förvaltning ABAB
- 134an Förvaltning ABAB
- 2 CV Invest ABAB
- 2 Minds ABAB