Aktivt företag
Pepper Tech AB
Översikt
Verksamheten kommer att bedriva konsultering inom IT och hålla föreläsningar som talare eller föreläsare på event samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 18 juni 2021
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 85599 Annan övrig utbildning
- Bransch (SNI)
- SNI 62100 Dataprogrammering
- Bransch (SNI)
- SNI 90200 Scenkonst
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Tussmötevägen 286
- Postnummer & ort
- 12241 ENSKEDE
- Registrerat namn
- Pepper Tech ABReg 2024-03-25
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
-1 kr
▼ 100,0 %Årets resultat
-35 tkr
▼ 133,4 %Tillgångar
95 tkr
▼ 40,6 %Eget kapital
-10 tkr
▼ 111,8 %Soliditet
-10,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
0
Medelantal
Kassa & bank
65 tkr
▼ 57,4 %Totala skulder
104 tkr
▲ 36,0 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | −1 | 157 663 | 1 500 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 30 194 | 21 523 | 0 | - | - |
| Personalkostnader | 4 941 | 5 058 | 0 | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −35 135 | 125 970 | −37 750 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −34 755 | 126 087 | −37 750 | −8 593 | −8 593 |
| Resultat före skatt | −34 755 | 126 087 | −37 750 | - | - |
| Årets resultat | −34 755 | 104 052 | −37 750 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 94 684 | 159 488 | −2 807 | - | - |
| Kassa & bank | 64 655 | 151 627 | −14 392 | - | - |
| Summa tillgångar | 94 684 | 159 488 | −2 807 | - | - |
| Eget kapital | −9 754 | 82 709 | −21 343 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 104 438 | 76 779 | 18 536 | - | - |
| Soliditet (%) | -10,0 % | 52,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 35 tkr. 1 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Det egna kapitalet var negativt vid årets slut (−10 tkr), det vill säga skulderna översteg tillgångarna.
- De kortfristiga skulderna var större än omsättningstillgångarna (balanslikviditet 0,91).
Balanslikviditet
0,91
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-07-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-03-21
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-07-30
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-03-27
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-03-28
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Enskede
Andra registrerade bolag med säte i Enskede.
- & Greta ABAB
- 0900 Consulting ABAB
- 1000 Tigers ABAB
- 11 Studios ABAB
- 123 Allgruppen ABAB
- 123 Media ABAB
- 2Economize Sweden ABAB
- 2S Gruppen ABAB