Registrerat, ej verksamt
Pool Persson Holding Aktiebolag
Översikt
Aktiebolaget ska bedriva handel med tyger, textilier, konsultverksamhet inom bygg- och fastighetsbranschen, direkt eller indirekt, äga och förvalta aktier och andelar i dotterbolag och idka därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 17 maj 1973
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 00000 Okänd
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Timmerkörargränd 3
- Postnummer & ort
- 12243 ENSKEDE
- Registrerat namn
- Pool Persson Holding AktiebolagReg 2013-11-18
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Årets resultat
19 tkr
▲ 121,8 %Tillgångar
113 tkr
▲ 19,5 %Eget kapital
113 tkr
▲ 19,5 %Kassa & bank
45 tkr
▲ 68,8 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | - | - | - | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 6 246 | 0 | 6 250 | 6 250 | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −6 246 | 0 | −6 250 | −6 250 | 0 |
| Resultat e. fin. poster | 18 505 | 8 343 | 2 071 | 7 772 | 0 |
| Resultat före skatt | 18 505 | 8 343 | 2 071 | 7 772 | 0 |
| Årets resultat | 18 505 | 8 343 | 2 071 | 7 772 | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 68 000 | 68 000 | 68 000 | 68 000 | 68 000 |
| Omsättningstillgångar | 45 418 | 26 913 | 18 570 | 16 499 | 8 727 |
| Kassa & bank | 45 418 | 26 913 | 18 570 | 16 499 | 8 727 |
| Summa tillgångar | 113 418 | 94 913 | 86 570 | 84 499 | 76 727 |
| Eget kapital | 113 418 | 94 913 | 86 570 | 84 499 | 76 727 |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Soliditet (%) | - | - | - | 100,0 % | 100,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Årets resultat blev en vinst på 19 tkr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 4 åren.
Avkastning på eget kapital
16,3 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-04-30)
Registrerad: 2026-10-25
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-04-30)
Registrerad: 2025-10-09
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-04-30)
Registrerad: 2024-10-23
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-04-30)
Registrerad: 2023-10-06
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-04-30)
Registrerad: 2022-10-16
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Enskede
Andra registrerade bolag med säte i Enskede.
- & Greta ABAB
- 0900 Consulting ABAB
- 1000 Tigers ABAB
- 11 Studios ABAB
- 123 Allgruppen ABAB
- 123 Media ABAB
- 2Economize Sweden ABAB
- 2S Gruppen ABAB