Aktivt företag
Repaircare AB
Översikt
Uppdaterad 2026-05-10
Bolaget ska bedriva verksamhet av service och reparation av mobiltelefoner, även försäljning av reservdelar och tillbehör till ovan nämnde enheter och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 28 november 2024
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 95102 Reparation av kommunikationsutrustning
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Karl XI:s Väg 27
- Postnummer & ort
- 30294 HALMSTAD
- Registrerat namn
- Repaircare ABReg 2024-11-28
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
1,2 mkr
Årets resultat
206 tkr
Tillgångar
392 tkr
Eget kapital
231 tkr
Soliditet
59,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
127 tkr
Totala skulder
161 tkr
| Nyckeltal | 2025 |
|---|---|
| Resultaträkning | |
| Nettoomsättning | 1 211 580 |
| Övriga externa kostnader | 170 853 |
| Personalkostnader | 98 303 |
| Avskrivningar | - |
| Rörelseresultat | 259 617 |
| Resultat e. fin. poster | 259 410 |
| Resultat före skatt | 259 410 |
| Årets resultat | 205 931 |
| Balansräkning | |
| Anläggningstillgångar | 128 796 |
| Omsättningstillgångar | 263 335 |
| Kassa & bank | 126 504 |
| Summa tillgångar | 392 131 |
| Eget kapital | 230 931 |
| Långfristiga skulder | - |
| Kortfristiga skulder | 161 200 |
| Soliditet (%) | 59,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en vinst på 206 tkr, en nettomarginal på 17,0 %.
- Soliditeten var 59,0 % vid årets slut.
- Omsättningen var högre än hos 57 % av bolagen med samma huvudbransch, reparation av kommunikationsutrustning (SNI 95102). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
21,4 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
17,0 %
Årets resultat / omsättning
Avkastning på eget kapital
89,2 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
1,63
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
1,2 mkr
1 anställd i snitt
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-05-14
1 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-01-27
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Halmstad
Andra registrerade bolag med säte i Halmstad.
- 021 Gruppen ABAB
- 035 Gruppen ABAB
- 035 Hus AktiebolagAB
- 035 Vård & Omsorg ABAB
- 1315 Invest ABAB
- 1389 Holding ABAB
- 16 FYRTIO ABAB
- 2 Fulle Menn Racing ABAB