Registrerat, ej verksamt
rrarre AB
Översikt
Uppdaterad 2026-10-14
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom organisationskultur, organisering och ledarskap, samt egen kapitalförvaltning.
- Registrerat
- 17 januari 2022
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 64994 Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Nej
- Gatuadress
- Strandgatan 7
- C/o
- C/o Citadellet Likvidationer AB
- Postnummer & ort
- 18532 VAXHOLM
- Registrerat namn
- Termino C 14965 ABReg 2026-02-03
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2024Omsättning
59,3 mkr
Årets resultat
-2,2 mkr
▼ 100,9 %Tillgångar
5,2 mkr
▲ 1900,7 %Eget kapital
61 tkr
▼ 34,5 %Soliditet
1,2 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
57 tkr
▼ 71,6 %Totala skulder
5,1 mkr
▲ 2993,9 %| Nyckeltal | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 59 258 201 | 0 | - |
| Övriga externa kostnader | 1 758 502 | 1 110 539 | 1 121 279 |
| Personalkostnader | 239 592 | 0 | - |
| Avskrivningar | - | - | - |
| Rörelseresultat | −1 856 933 | −1 110 842 | −1 121 290 |
| Resultat e. fin. poster | −2 232 038 | −1 110 781 | −1 121 290 |
| Resultat före skatt | −2 232 038 | −1 110 781 | −1 121 290 |
| Årets resultat | −2 232 038 | −1 110 781 | −1 121 290 |
| Balansräkning | |||
| Anläggningstillgångar | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 5 150 292 | 257 427 | 1 057 189 |
| Kassa & bank | 57 481 | 202 388 | 982 989 |
| Summa tillgångar | 5 150 292 | 257 427 | 1 057 189 |
| Eget kapital | 60 891 | 92 929 | 903 710 |
| Långfristiga skulder | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 5 089 401 | 164 498 | 153 480 |
| Soliditet (%) | 1,2 % | 36,1 % | - |
Analys av ekonomin
Bokslut 2024- Årets resultat blev en förlust på 2,2 mkr, en nettomarginal på −3,8 %. Samtliga de senaste 3 åren har slutat med förlust.
- Soliditeten var 1,2 % vid årets slut, ned från 36,1 % (2023).
- Omsättningen var högre än hos 99 % av bolagen med samma huvudbransch, förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare (SNI 64994). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
−3,1 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
−3,8 %
Årets resultat / omsättning
Balanslikviditet
1,01
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
Uppdaterad 2026-08-03
2 årsredovisning(ar)
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Fler företag i Vaxholm
Andra registrerade bolag med säte i Vaxholm.
- 011 Tak ABAB
- 02 Förvaltning & Fastigheter ABAB
- 08 Bilbärgning Sörmland ABAB
- 10th Man Consulting ABAB
- 15:en ABAB
- 18 East ABAB
- 2 Carp Design ABAB
- 2 Life ABAB