Aktivt företag
SNK Laserklinik AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet avser skönhetsvård samt annan därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 15 maj 2023
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 96220 Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 24546 STAFFANSTORP
- Registrerat namn
- SNK Laserklinik ABReg 2023-06-14
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
533 tkr
▲ 46,6 %Årets resultat
23 tkr
▼ 58,1 %Tillgångar
82 tkr
▼ 28,7 %Eget kapital
51 tkr
▲ 80,0 %Soliditet
63,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
27 tkr
▼ 2,1 %Totala skulder
30 tkr
▼ 64,8 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||
| Nettoomsättning | 533 263 | 363 698 | 52 671 |
| Övriga externa kostnader | 324 711 | 292 773 | 132 772 |
| Personalkostnader | 174 130 | 3 080 | 0 |
| Avskrivningar | - | - | - |
| Rörelseresultat | 23 758 | 54 545 | −80 975 |
| Resultat e. fin. poster | 23 174 | 54 498 | −80 964 |
| Resultat före skatt | 23 174 | 54 498 | −80 964 |
| Årets resultat | 22 820 | 54 498 | −80 964 |
| Balansräkning | |||
| Anläggningstillgångar | 16 126 | 16 126 | 0 |
| Omsättningstillgångar | 65 381 | 98 128 | 101 638 |
| Kassa & bank | 27 045 | 27 634 | 11 394 |
| Summa tillgångar | 81 507 | 114 254 | 101 638 |
| Eget kapital | 51 354 | 28 534 | 34 036 |
| Långfristiga skulder | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 30 153 | 85 720 | 67 602 |
| Soliditet (%) | 63,0 % | 25,0 % | 33,5 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Omsättningen ökade med 46,6 % jämfört med 2024, till 533 tkr.
- Årets resultat blev en vinst på 23 tkr, en nettomarginal på 4,3 %. 2 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 63,0 % vid årets slut, upp från 33,5 % (2023).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 2,2 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 38 % av bolagen med samma huvudbransch, skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
4,5 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
4,3 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+46,6 %
2024 till 2025
Balanslikviditet
2,17
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
3 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-16
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-03-19
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-05-31
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Staffanstorp
Andra registrerade bolag med säte i Staffanstorp.
- 04noll Skyltreklam ABAB
- 100 Flytt ABAB
- 16 Invest ABAB
- 2021.AI ABAB
- 2097 Holding ABAB
- 360Move ABAB
- 48 Wine ABAB
- 5Fisk ABAB