Aktivt företag
SP Reflektion AB
Översikt
Bolaget ska bedriva import och handel med armaturer, ljuskällor, heminredning och verktyg ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 1 september 2016
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 64994 Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Valhalllsgatan 4
- Postnummer & ort
- 26337 HÖGANÄS
- Registrerat namn
- SP Reflektion ABReg 2016-11-02
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
0 kr
▼ 100,0 %Årets resultat
-14 tkr
▼ 1212,8 %Tillgångar
1,1 mkr
▲ 977,4 %Eget kapital
1,1 mkr
▲ 981,7 %Soliditet
100,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
1,1 mkr
▲ 1062,8 %Totala skulder
449 kr
0,0 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 18 | 0 | 458 000 | 1 543 000 |
| Övriga externa kostnader | 13 868 | 1 200 | 1 200 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −13 868 | −1 182 | −1 200 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | −13 771 | −1 049 | 1 092 | 3 829 000 | 1 017 000 |
| Resultat före skatt | −13 771 | −1 049 | 1 092 | - | - |
| Årets resultat | −13 771 | −1 049 | 1 092 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 1 087 136 | 100 907 | 101 956 | - | - |
| Kassa & bank | 1 075 329 | 92 478 | 99 635 | - | - |
| Summa tillgångar | 1 087 136 | 100 907 | 101 956 | - | - |
| Eget kapital | 1 086 687 | 100 458 | 101 507 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 449 | 449 | 449 | - | - |
| Soliditet (%) | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 2,0 % | 96,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2025.
- Årets resultat blev en förlust på 14 tkr. 1 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 100,0 % vid årets slut, upp från 2,0 % (2022).
Avkastning på eget kapital
−1,3 %
Årets resultat / eget kapital
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
5 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-11
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-05-15
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-17
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-07-04
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-03-08
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Höganäs
Andra registrerade bolag med säte i Höganäs.
- &PATTERN i Höganäs ABAB
- 1 Guldshop Höganäs ABAB
- 112:ans Däck ABAB
- 2 bröder Kök & Bar ABAB
- 2Ploughs ABAB
- 3 Plåt ABAB
- 4 Tassarnas Trim ABAB
- A & M Properties ABAB