Aktivt företag
Stefol konsult AB
Översikt
Aktiebolaget ska bedriva konsulttjänster inom ledning, styrning inom finansverksamhet, samt rådgivning inom densamma.
- Registrerat
- 18 november 2016
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 70200 Konsultverksamhet avseende företags organisation
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Munksjövägen 10
- Postnummer & ort
- 12242 ENSKEDE
- Registrerat namn
- Stefol konsult ABReg 2016-11-18
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Omsättning
126 tkr
Årets resultat
65 tkr
▲ 4098,3 %Tillgångar
160 tkr
▲ 204,4 %Eget kapital
117 tkr
▲ 123,8 %Soliditet
86,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
85 tkr
▲ 61,5 %Totala skulder
17 tkr
| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 125 800 | 0 | 0 | - | - |
| Övriga externa kostnader | 19 288 | 1 625 | 433 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | 106 512 | −1 625 | −433 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 107 249 | −1 625 | −920 | −1 786 | −3 026 |
| Resultat före skatt | 82 249 | −1 625 | −920 | - | - |
| Årets resultat | 64 972 | −1 625 | −920 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 159 713 | 52 464 | 54 089 | - | - |
| Kassa & bank | 84 739 | 52 464 | 54 089 | - | - |
| Summa tillgångar | 159 713 | 52 464 | 54 089 | - | - |
| Eget kapital | 117 436 | 52 464 | 54 089 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 17 277 | - | - | - | - |
| Soliditet (%) | 86,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Årets resultat blev en vinst på 65 tkr, en nettomarginal på 51,6 %. 1 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 86,0 % vid årets slut, ned från 100,0 % (2023).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 9,2 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 22 % av bolagen med samma huvudbransch, konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
84,7 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
51,6 %
Årets resultat / omsättning
Avkastning på eget kapital
55,3 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
9,24
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
4 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-08-31)
Registrerad: 2026-10-02
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-08-31)
Registrerad: 2025-10-24
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-08-31)
Registrerad: 2019-09-23
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-08-31)
Registrerad: 2019-09-08
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Enskede
Andra registrerade bolag med säte i Enskede.
- & Greta ABAB
- 0900 Consulting ABAB
- 1000 Tigers ABAB
- 11 Studios ABAB
- 123 Allgruppen ABAB
- 123 Media ABAB
- 2Economize Sweden ABAB
- 2S Gruppen ABAB