Aktivt företag

Store Secure Bevakningstjänst AB

AB Org.nr 5590489521
← Tillbaka

Översikt

Uppdaterad 2026-06-04

Företagets verksamhet: Bolaget ska bedriva bevakningstjänster inom säkerhetsbranschen. Företaget ska bedriva konsulttjänster inom försäljning, ekonomi och bevakning. Bolaget bedriver handel med säkerhetsutrustning. Personaluthyrning.

Registrerat
28 januari 2016
Juridisk form (SCB)
Övriga aktiebolag · 49
Bransch (SNI)
SNI 80010 Bevakningsverksamhet och privat säkerhetsverksamhet
Registreringsland
Sverige
Verksam (SCB)
Ja
Gatuadress
Växthusvägen 15
Postnummer & ort
19736 BRO
Registrerat namn
Store Secure Bevakningstjänst ABReg 2016-01-28

Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning

Ekonomisk översikt

Bokslut 2024
Omsättning
3,8 mkr
▲ 6,0 %
Årets resultat
10 tkr
▼ 91,2 %
Tillgångar
1,5 mkr
▲ 18,2 %
Eget kapital
491 tkr
▲ 2,1 %
Soliditet
32,8 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
4
Medelantal
Kassa & bank
726 tkr
▲ 153,3 %
Totala skulder
1,0 mkr
▲ 28,0 %
Nyckeltal 20242023202220212020
Resultaträkning
Nettoomsättning 3 757 628 3 543 519 3 795 755 3 193 031 2 286 503
Övriga externa kostnader 809 039 912 664 903 010 959 237 782 232
Personalkostnader 2 879 896 2 642 888 3 022 672 2 377 913 1 705 106
Avskrivningar - - - - -
Rörelseresultat 7 374 136 278 −49 091 102 428 111 475
Resultat e. fin. poster 13 531 140 137 −48 925 102 042 111 027
Resultat före skatt 13 531 140 137 −48 925 102 042 111 027
Årets resultat 10 334 117 399 −48 925 80 732 85 258
Balansräkning
Anläggningstillgångar 120 000 167 662 - - -
Omsättningstillgångar 1 379 418 1 101 025 1 118 819 1 211 939 645 231
Kassa & bank 726 112 286 687 312 141 445 655 349 695
Summa tillgångar 1 499 418 1 268 687 1 118 819 1 211 939 645 231
Eget kapital 491 261 480 927 363 528 412 453 331 721
Långfristiga skulder - - - - -
Kortfristiga skulder 1 008 157 787 760 755 291 799 486 313 510
Soliditet (%) 32,8 % 38,0 % 32,0 % 34,0 % 51,0 %

Analys av ekonomin

Bokslut 2024
  • Omsättningen ökade med 6,0 % jämfört med 2023, till 3,8 mkr.
  • Årets resultat blev en vinst på 10 tkr, en nettomarginal på 0,3 %. 4 av de senaste 5 åren har slutat med vinst.
  • Soliditeten var 32,8 % vid årets slut.
  • Omsättningen var högre än hos 78 % av bolagen med samma huvudbransch, bevakningsverksamhet och privat säkerhetsverksamhet (SNI 80010). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
0,2 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
0,3 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+6,0 %
2023 till 2024
Genomsnittlig tillväxt
+13,2 % per år
2020 till 2024
Avkastning på eget kapital
2,1 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
1,37
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
939 tkr
4 anställda i snitt

Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader.

Jämför Store Secure Bevakningstjänst AB med andra bolag →

Årsredovisningar

Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.

Uppdaterad 2026-06-11

7 årsredovisning(ar)

Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-20 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-07-11 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-07-08 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-06-27 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-06-29 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2019-12-31)
Registrerad: 2020-07-03 Format: application/zip
Ladda ner
Årsredovisning (period t.o.m. 2018-12-31)
Registrerad: 2019-06-23 Format: application/zip
Ladda ner

Domännamn

Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.

Hitta online

Sök efter detta företag på andra plattformar.

Fler företag i Bro

Andra registrerade bolag med säte i Bro.

Alla företag i Bro →