Aktivt företag
T Lindmark Invest i Ö-vik AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta aktier och andelar i dotter- och intressebolag, värdepappershandel samt därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 6 september 2016
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 64994 Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Haspelgatan 37
- Postnummer & ort
- 89160 ÖRNSKÖLDSVIK
- Registrerat namn
- T Lindmark Invest i Ö-vik ABReg 2016-12-29
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2026Omsättning
0 kr
Årets resultat
253 tkr
▼ 15,0 %Tillgångar
21,2 mkr
▼ 19,0 %Eget kapital
21,1 mkr
▼ 19,1 %Soliditet
100,0 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
403 tkr
▼ 92,5 %Totala skulder
49 tkr
▲ 5,4 %| Nyckeltal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 53 014 | 34 700 | 27 099 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −53 014 | −34 700 | −27 099 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 255 841 | 309 263 | 319 270 | 171 000 | 4 066 000 |
| Resultat före skatt | 255 841 | 309 263 | 319 270 | - | - |
| Årets resultat | 253 400 | 298 078 | 319 270 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | 20 750 000 | 20 750 000 | 20 788 750 | - | - |
| Omsättningstillgångar | 402 762 | 5 368 920 | 5 214 907 | - | - |
| Kassa & bank | 402 762 | 5 368 920 | 5 214 907 | - | - |
| Summa tillgångar | 21 152 762 | 26 118 920 | 26 003 657 | - | - |
| Eget kapital | 21 104 073 | 26 072 735 | 25 974 657 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 48 689 | 46 185 | 29 000 | - | - |
| Soliditet (%) | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2026- Bolaget redovisade ingen nettoomsättning för 2026.
- Årets resultat blev en vinst på 253 tkr. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
- Soliditeten var 100,0 % vid årets slut.
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 8,3 gånger om.
Avkastning på eget kapital
1,2 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
8,27
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
6 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2026-06-30)
Registrerad: 2026-10-01
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-06-30)
Registrerad: 2025-09-17
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-06-30)
Registrerad: 2024-09-24
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-06-30)
Registrerad: 2023-10-23
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-06-30)
Registrerad: 2022-09-20
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-06-30)
Registrerad: 2021-09-14
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Örnsköldsvik
Andra registrerade bolag med säte i Örnsköldsvik.
- 02GRUPPEN ABAB
- 10:ans Minilivs ABAB
- 2B Resilient ABAB
- 3 L Förvaltning ABAB
- 3L Glas & Bygg ABAB
- 414 Gruppen ABAB
- 4150132 Örnsköldsvik ABAB
- 4sturefour Future ABAB