Aktivt företag
TEBAK AB
Översikt
Aktiebolaget skall bedriva förvaltning av värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 21 mars 1988
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 46860 Partihandel med andra insatsvaror
- Bransch (SNI)
- SNI 46120 Provisionshandel med bränsle, malm, metaller och industrikemikalier
- Bransch (SNI)
- SNI 46189 Provisionshandel med annat specialsortiment utom motorfordon
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Postnummer & ort
- 43433 KUNGSBACKA
- Registrerat namn
- TEBAK ABReg 2010-04-07
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Årets resultat
347 tkr
▲ 433,2 %Tillgångar
1,3 mkr
▲ 2,2 %Eget kapital
765 tkr
▲ 3,7 %Soliditet
60,1 %
Eget kapital / tillgångar
Kassa & bank
68 tkr
▲ 65,8 %Totala skulder
507 tkr
0,0 %| Nyckeltal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | - | - | - | 0 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 13 012 | 104 138 | 12 620 | - | - |
| Personalkostnader | - | - | - | - | - |
| Avskrivningar | - | - | - | - | - |
| Rörelseresultat | −13 012 | −104 138 | −12 620 | - | - |
| Resultat e. fin. poster | 346 995 | −104 126 | −12 610 | 84 803 | −23 256 |
| Resultat före skatt | 346 995 | −104 126 | −12 610 | - | - |
| Årets resultat | 346 995 | −104 126 | −12 610 | - | - |
| Balansräkning | |||||
| Anläggningstillgångar | - | - | - | - | - |
| Omsättningstillgångar | 1 272 070 | 1 245 075 | 1 669 201 | - | - |
| Kassa & bank | 67 985 | 40 997 | 5 835 | - | - |
| Summa tillgångar | 1 272 070 | 1 245 075 | 1 669 201 | - | - |
| Eget kapital | 765 070 | 738 075 | 1 182 201 | - | - |
| Långfristiga skulder | - | - | - | - | - |
| Kortfristiga skulder | 507 000 | 507 000 | 487 000 | - | - |
| Soliditet (%) | 60,1 % | 59,3 % | 70,8 % | 75,9 % | 79,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en vinst på 347 tkr. 1 av de senaste 3 åren har slutat med vinst.
- Soliditeten var 60,1 % vid årets slut, ned från 75,9 % (2022).
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 2,5 gånger om.
Avkastning på eget kapital
45,4 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
2,51
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
3 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-06-14
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-06-24
Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-19
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Kungsbacka
Andra registrerade bolag med säte i Kungsbacka.
- 1178 Förvaltning och Redovisning ABAB
- 2 Matilda & Jonny Städ & Hemservice ABAB
- 2D Technology ABAB
- 2Lift ABAB
- 2X-Communication ABAB
- 36 Group ABAB
- 365 Design & Marketing HandelsbolagHB
- 3P Functional Kinetics ABAB