Aktivt företag

Two Ferns AB

AB Org.nr 5591946180
← Tillbaka

Översikt

Bolaget har till föremål för sin verksamhet att bedriva avancerad hudvård samt försäljning tillhörande produkter, bedriva spa och skönhetssalong samt därmed förenlig verksamhet.

Registrerat
12 februari 2019
Juridisk form (SCB)
Övriga aktiebolag · 49
Bransch (SNI)
SNI 96220 Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar
Bransch (SNI)
SNI 96230 Dagspa, bastu och ångbastu
Registreringsland
Sverige
Verksam (SCB)
Ja
Gatuadress
Storgatan 23
Postnummer & ort
64530 STRÄNGNÄS
Registrerat namn
Two Ferns ABReg 2019-02-12
Registrerat namn
Hudstudion i SträngnäsReg 2020-09-11

Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning

Ekonomisk översikt

Bokslut 2025
Omsättning
2,4 mkr
▲ 50,6 %
Årets resultat
877 tkr
▲ 488,8 %
Tillgångar
2,4 mkr
▲ 431,1 %
Eget kapital
1,0 mkr
▲ 229,0 %
Soliditet
42,6 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
47 tkr
▼ 88,1 %
Totala skulder
1,4 mkr
▲ 874,6 %
Nyckeltal 20252024202320222021
Resultaträkning
Nettoomsättning 2 423 521 1 609 173 1 187 109 580 504 280 051
Övriga externa kostnader 279 193 985 044 435 445 - -
Personalkostnader 823 388 274 573 127 734 - -
Avskrivningar - - - - -
Rörelseresultat 1 107 240 187 717 259 329 - -
Resultat e. fin. poster 1 105 447 187 766 259 342 14 114 −20 818
Resultat före skatt 1 105 447 187 766 259 342 - -
Årets resultat 877 220 148 991 205 857 - -
Balansräkning
Anläggningstillgångar - 0 14 936 - -
Omsättningstillgångar 2 421 379 455 898 256 344 - -
Kassa & bank 47 342 397 886 262 027 - -
Summa tillgångar 2 421 379 455 898 271 280 - -
Eget kapital 1 030 395 313 175 164 184 - -
Långfristiga skulder - - - - -
Kortfristiga skulder 1 390 984 142 723 107 096 - -
Soliditet (%) 42,6 % 68,7 % 60,5 % -70,9 % -88,3 %

Analys av ekonomin

Bokslut 2025
  • Omsättningen har ökat 5 år i rad, från 115 tkr (2020) till 2,4 mkr (2025).
  • Årets resultat blev en vinst på 877 tkr, en nettomarginal på 36,2 %. Bolaget har gått med vinst alla de senaste 3 åren.
  • Soliditeten var 42,6 % vid årets slut.
  • Omsättningen var högre än hos 86 % av bolagen med samma huvudbransch, skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
45,7 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
36,2 %
Årets resultat / omsättning
Omsättningstillväxt
+50,6 %
2024 till 2025
Genomsnittlig tillväxt
+71,5 % per år
2021 till 2025
Avkastning på eget kapital
85,1 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
1,74
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
2,4 mkr
1 anställd i snitt

Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).

Jämför Two Ferns AB med andra bolag →

Årsredovisningar

Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.

6 årsredovisning(ar)

Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-07-21 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2024-12-31)
Registrerad: 2025-07-30 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2023-12-31)
Registrerad: 2024-06-27 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2022-12-31)
Registrerad: 2023-06-28 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2021-12-31)
Registrerad: 2022-06-17 Format: application/zip
Årsredovisning (period t.o.m. 2020-12-31)
Registrerad: 2021-08-03 Format: application/zip

Domännamn

Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.

Hitta online

Sök efter detta företag på andra plattformar.

Topplistor

Bolag i samma bransch och län.

Fler företag i Strängnäs

Andra registrerade bolag med säte i Strängnäs.

Alla företag i Strängnäs →