Aktivt företag
Ren Stad Lokalvård Stockholm AB
Översikt
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva hushållsnära tjänster därmed förenlig verksamhet.
- Registrerat
- 14 maj 2025
- Juridisk form (SCB)
- Övriga aktiebolag · 49
- Bransch (SNI)
- SNI 81210 Lokalvård
- Bransch (SNI)
- SNI 96910 Tillhandahållande av konsumenttjänster i hemmet
- Registreringsland
- Sverige
- Verksam (SCB)
- Ja
- Gatuadress
- Götaforsvägen 10
- Postnummer & ort
- 12266 ENSKEDE
- Registrerat namn
- Ren Stad Lokalvård Stockholm ABReg 2025-05-14
Felaktiga uppgifter? Begär rättelse eller borttagning
Ekonomisk översikt
Bokslut 2025Omsättning
149 tkr
Årets resultat
114 tkr
Tillgångar
203 tkr
Eget kapital
139 tkr
Soliditet
68,0 %
Eget kapital / tillgångar
Anställda
1
Medelantal
Kassa & bank
98 tkr
Totala skulder
64 tkr
| Nyckeltal | 2025 |
|---|---|
| Resultaträkning | |
| Nettoomsättning | 149 252 |
| Övriga externa kostnader | 5 899 |
| Personalkostnader | - |
| Avskrivningar | - |
| Rörelseresultat | 143 353 |
| Resultat e. fin. poster | 143 276 |
| Resultat före skatt | 143 276 |
| Årets resultat | 113 746 |
| Balansräkning | |
| Anläggningstillgångar | - |
| Omsättningstillgångar | 203 090 |
| Kassa & bank | 98 122 |
| Summa tillgångar | 203 090 |
| Eget kapital | 138 746 |
| Långfristiga skulder | - |
| Kortfristiga skulder | 64 344 |
| Soliditet (%) | 68,0 % |
Analys av ekonomin
Bokslut 2025- Årets resultat blev en vinst på 114 tkr, en nettomarginal på 76,2 %.
- Soliditeten var 68,0 % vid årets slut.
- Omsättningstillgångarna täckte de kortfristiga skulderna 3,2 gånger om.
- Omsättningen var högre än hos 10 % av bolagen med samma huvudbransch, lokalvård (SNI 81210). Se de största bolagen i branschen
Rörelsemarginal
96,0 %
Rörelseresultat / omsättning
Nettomarginal
76,2 %
Årets resultat / omsättning
Avkastning på eget kapital
82,0 %
Årets resultat / eget kapital
Balanslikviditet
3,16
Omsättningstillgångar / kortfristiga skulder
Omsättning per anställd
149 tkr
1 anställd i snitt
Nyckeltalen är beräknade från årsredovisningarna. Jämförelser görs bara mellan hela räkenskapsår på tolv månader. Allmän information, inte en kreditupplysning eller rådgivning (villkor).
Årsredovisningar
Tillgängliga årsredovisningar för nedladdning.
1 årsredovisning(ar)
Årsredovisning (period t.o.m. 2025-12-31)
Registrerad: 2026-07-31
Format: application/zip
Domännamn
Kontrollera tillgängliga domännamn för företaget.
Hitta online
Sök efter detta företag på andra plattformar.
Topplistor
Bolag i samma bransch och län.
Fler företag i Enskede
Andra registrerade bolag med säte i Enskede.
- & Greta ABAB
- 0900 Consulting ABAB
- 1000 Tigers ABAB
- 11 Studios ABAB
- 123 Allgruppen ABAB
- 123 Media ABAB
- 2Economize Sweden ABAB
- 2S Gruppen ABAB