← Alla branscher · SNI 31002
Största bolagen inom Tillverkning av kontors- och butiksinredningar
De 88 största bolagen med huvudbransch tillverkning av kontors- och butiksinredningar, rangordnade efter nettoomsättning i det senaste bokslutet.
Bolag med bokslut
100
Sammanlagd omsättning
758,8 mkr
| # | Företag | Omsättning | Tillväxt | Anställda |
|---|---|---|---|---|
| 1 | LSI Projects ABBokslut 2025 | 68,1 mkr | +26,2 % | 23 |
| 2 | Dalform ABBokslut 2024 | 61,7 mkr | −10,7 % | - |
| 3 | Enably Sävar ABBokslut 2024 | 52,8 mkr | −35,4 % | 5 |
| 4 | Snickerima AktiebolagBokslut 2025 | 48,5 mkr | −17,2 % | 14 |
| 5 | Taras Hallgren & Son AktiebolagBokslut 2025 | 43,2 mkr | −4,7 % | 15 |
| 6 | G-Legotillverkning ABBokslut 2025 | 42,5 mkr | +13,8 % | 11 |
| 7 | Jutex AktiebolagBokslut 2025 | 41,8 mkr | +1,2 % | 18 |
| 8 | Resize Design ABBokslut 2025 | 32,5 mkr | +45,8 % | 4 |
| 9 | Onsala Snickeri ABBokslut 2024 | 30,2 mkr | −18,1 % | 10 |
| 10 | Pido Shop Concept ABBokslut 2024 | 29,1 mkr | +5,8 % | 5 |
| 11 | Strandbergs Snickeri ABBokslut 2024 | 24,4 mkr | −1,3 % | 11 |
| 12 | Hansson & Russberg AktiebolagBokslut 2025 | 23,5 mkr | - | 17 |
| 13 | Expo Image ABBokslut 2024 | 20,9 mkr | +12,6 % | 10 |
| 14 | Svensk Exponeringsteknik AktiebolagBokslut 2024 | 20,8 mkr | −12,1 % | 14 |
| 15 | Skallsjö snickeri ABBokslut 2025 | 13,7 mkr | +17,9 % | 10 |
| 16 | R.D Storm Snickeri ABBokslut 2024 | 13,4 mkr | −12,8 % | 8 |
| 17 | H. Ahlstrands Snickeri AktiebolagBokslut 2024 | 12,6 mkr | +7,8 % | 5 |
| 18 | Mellbloms Snickeri AktiebolagBokslut 2025 | 12,2 mkr | −9,5 % | - |
| 19 | Jiwes Modell & Snickeri ABBokslut 2025 | 11,3 mkr | +13,1 % | 9 |
| 20 | Huddinge Snickeri ABBokslut 2024 | 10,8 mkr | −2,3 % | 10 |
| 21 | Uniskill Meditech ABBokslut 2025 | 10,0 mkr | - | 2 |
| 22 | Enkla Ting Vallåkra ABBokslut 2025 | 8,6 mkr | −10,6 % | 4 |
| 23 | NSC Shop Concept ABBokslut 2024 | 8,3 mkr | −8,0 % | 2 |
| 24 | NIVÅ Sverige ABBokslut 2025 | 7,8 mkr | - | - |
| 25 | Snickeriet i Varberg ABBokslut 2024 | 7,7 mkr | −28,8 % | 7 |
| 26 | K. Ekdahls Snickerier AktiebolagBokslut 2024 | 7,4 mkr | +0,1 % | 6 |
| 27 | ReFactory Sweden ABBokslut 2025 | 7,1 mkr | +87,7 % | - |
| 28 | Haglunds Snickeri AktiebolagBokslut 2025 | 5,4 mkr | +36,5 % | 2 |
| 29 | Mediadisplay Malmö ABBokslut 2025 | 4,8 mkr | +11,6 % | 1 |
| 30 | Evert Nilssons Metallfabrik AktiebolagBokslut 2024 | 4,8 mkr | −18,1 % | 4 |
| 31 | We We Arkitektur + Inredning ABBokslut 2024 | 4,2 mkr | - | 2 |
| 32 | DesignPerformance Sweden ABBokslut 2024 | 4,2 mkr | −24,4 % | 0 |
| 33 | Snickeriet i Anderstorp ABBokslut 2025 | 4,1 mkr | +0,4 % | 1 |
| 34 | Carl-Fredrik Snickerier ABBokslut 2025 | 4,0 mkr | +25,5 % | 2 |
| 35 | Ptec Inredningar ABBokslut 2025 | 3,7 mkr | −21,2 % | 2 |
| 36 | Marcus Vinblad ABBokslut 2025 | 3,2 mkr | −12,2 % | 1 |
| 37 | Karlstad Byggservice ABBokslut 2025 | 2,6 mkr | −55,3 % | 1 |
| 38 | Intego Interiör ABBokslut 2024 | 2,6 mkr | −16,4 % | 1 |
| 39 | Ektoft Snickeri ABBokslut 2024 | 2,3 mkr | −16,3 % | - |
| 40 | Decosolutions i Stockholm ABBokslut 2024 | 2,3 mkr | - | 5 |
| 41 | Anna Ringaby ABBokslut 2025 | 2,3 mkr | +4,2 % | 1 |
| 42 | TräSkutan ABBokslut 2025 | 2,2 mkr | +9,6 % | 1 |
| 43 | Inredning & Bygg Mats Cajfeldt ABBokslut 2025 | 2,1 mkr | +1,3 % | 1 |
| 44 | LNBK ABBokslut 2025 | 1,8 mkr | +254,3 % | 1 |
| 45 | Göteborgs Möbelsnickeri ABBokslut 2025 | 1,7 mkr | −7,6 % | - |
| 46 | Heden Fastigheter nr 8 ABBokslut 2024 | 1,6 mkr | +9,7 % | - |
| 47 | Inredningsteknik i Umeå AktiebolagBokslut 2025 | 1,6 mkr | −10,2 % | 2 |
| 48 | 999 Sweden ABBokslut 2025 | 1,6 mkr | +162,1 % | - |
| 49 | CJ Elwing ABBokslut 2024 | 1,6 mkr | +11,3 % | 1 |
| 50 | Norrtälje Snickeri ABBokslut 2024 | 1,4 mkr | +3,7 % | 1 |
| 51 | Svenska Miljöbyggare Leif Westfahl ABBokslut 2025 | 1,4 mkr | −49,9 % | 2 |
| 52 | Sjögren Verkstäder ABBokslut 2025 | 1,3 mkr | +41,3 % | 1 |
| 53 | Solid Concept Stockholm ABBokslut 2025 | 1,2 mkr | −10,5 % | 1 |
| 54 | Rörvattnet Fastigheter ABBokslut 2024 | 1,1 mkr | +119,0 % | 0 |
| 55 | Stall Rambron ABBokslut 2025 | 1,0 mkr | −80,5 % | - |
| 56 | Arvisia ABBokslut 2024 | 999 tkr | −42,8 % | 2 |
| 57 | Elegant Inredning & Möbler i Jönköping ABBokslut 2025 | 902 tkr | −52,9 % | - |
| 58 | Ydhags Specialsnickeri ABBokslut 2025 | 894 tkr | +16,3 % | 2 |
| 59 | Snickeri och solskydd på Öland ABBokslut 2025 | 879 tkr | −53,5 % | 1 |
| 60 | Inredningsexperten i Örebro ABBokslut 2024 | 872 tkr | - | - |
| 61 | GIMAB AktiebolagBokslut 2025 | 730 tkr | −20,4 % | 1 |
| 62 | Aktiebolaget Pilot InteriörBokslut 2025 | 722 tkr | - | 1 |
| 63 | m-interiör ABBokslut 2025 | 708 tkr | −8,5 % | 1 |
| 64 | Sista Länken i Huddinge ABBokslut 2025 | 655 tkr | +6,5 % | 1 |
| 65 | Önnerups Snickeri ABBokslut 2025 | 628 tkr | +3,4 % | - |
| 66 | Joma Inredningar ABBokslut 2025 | 606 tkr | +69,4 % | - |
| 67 | Magnus Möblerar Med Mat ABBokslut 2025 | 590 tkr | +6,5 % | 1 |
| 68 | Pelle Formproduktion ABBokslut 2024 | 588 tkr | −18,8 % | 1 |
| 69 | Skara Inredningssnickeri ABBokslut 2025 | 544 tkr | +6,0 % | - |
| 70 | Backström development ABBokslut 2024 | 471 tkr | - | 0 |
| 71 | Falu Inredning AktiebolagBokslut 2024 | 461 tkr | −40,2 % | 2 |
| 72 | All-montage A. Bergqvist ABBokslut 2025 | 449 tkr | −25,9 % | - |
| 73 | Väst Style ABBokslut 2025 | 422 tkr | −19,7 % | 1 |
| 74 | Aktiebolaget Ramsele SnickerifabrikBokslut 2025 | 420 tkr | −36,3 % | 1 |
| 75 | Sollefteå Snickeri ABBokslut 2024 | 415 tkr | −31,9 % | - |
| 76 | Håkan Sjölund Inredningar ABBokslut 2025 | 378 tkr | +269,4 % | - |
| 77 | Haglunds Snickeri Förvaltning AktiebolagBokslut 2025 | 349 tkr | +2,9 % | 0 |
| 78 | Saléns Mekaniska ABBokslut 2025 | 289 tkr | +0,2 % | - |
| 79 | ÖP Snickeri AktiebolagBokslut 2025 | 289 tkr | −47,1 % | - |
| 80 | Hillmarker Bygg ABBokslut 2025 | 228 tkr | −85,8 % | 1 |
| 81 | Jan Ehrlund AktiebolagBokslut 2025 | 201 tkr | 0,0 % | - |
| 82 | House Of Lutz ABBokslut 2025 | 151 tkr | +32,7 % | - |
| 83 | Naturally Disruptive ABBokslut 2025 | 149 tkr | −19,2 % | - |
| 84 | Snickeriet Holding i Varberg ABBokslut 2024 | 71 tkr | - | 1 |
| 85 | Expo Montage i Stenungsund ABBokslut 2025 | 51 tkr | - | - |
| 86 | Gösta Johansson Bjursås ABBokslut 2025 | 25 tkr | - | - |
| 87 | C&J på Bernstorp ABBokslut 2025 | 20 tkr | - | 0 |
| 88 | Hillye of Sweden ABBokslut 2024 | 9 tkr | - | - |
Senaste bokslut för aktiva bolag, högst två år gammalt. Tillväxt jämför två hela räkenskapsår på tolv månader.