← Alla branscher · SNI 52100
Största bolagen inom Magasinering och varulagring
De 91 största bolagen med huvudbransch magasinering och varulagring, rangordnade efter nettoomsättning i det senaste bokslutet.
Bolag med bokslut
111
Sammanlagd omsättning
711,3 mkr
| # | Företag | Omsättning | Tillväxt | Anställda |
|---|---|---|---|---|
| 1 | MP Emballage ABBokslut 2025 | 87,0 mkr | +14,3 % | 13 |
| 2 | Almer Oil & Chemical Storage ABBokslut 2025 | 56,4 mkr | +1,2 % | 12 |
| 3 | Incorp Väst ABBokslut 2025 | 40,9 mkr | −2,3 % | 55 |
| 4 | Etenförsörjning i Stenungsund AktiebolagBokslut 2024 | 38,3 mkr | +13,5 % | - |
| 5 | Skara Dalen ABBokslut 2024 | 36,8 mkr | +155,6 % | 78 |
| 6 | Korallen AktiebolagBokslut 2025 | 31,2 mkr | −2,8 % | 40 |
| 7 | Skoogs Tank AktiebolagBokslut 2025 | 28,1 mkr | +46,5 % | 3 |
| 8 | ClinStorage ABBokslut 2025 | 27,2 mkr | +43,1 % | 8 |
| 9 | Demontera Sverige ABBokslut 2024 | 25,9 mkr | +11,2 % | 17 |
| 10 | Northlink i Norr ABBokslut 2025 | 25,0 mkr | +48,1 % | 10 |
| 11 | Parkona ABBokslut 2025 | 23,6 mkr | +8,3 % | 4 |
| 12 | Freezing Food Småland Öland ABBokslut 2025 | 15,6 mkr | −5,7 % | 10 |
| 13 | DML Produktion & logistik ABBokslut 2024 | 15,0 mkr | −47,8 % | 10 |
| 14 | Vinden Operations ABBokslut 2024 | 14,9 mkr | - | 12 |
| 15 | Förlängda Armen Logistik ABBokslut 2025 | 13,9 mkr | +5,8 % | 6 |
| 16 | Tree Logistics ABBokslut 2025 | 13,6 mkr | +0,8 % | 5 |
| 17 | Nordisk Inredningslogistik ABBokslut 2024 | 12,1 mkr | −27,3 % | 8 |
| 18 | Brofjordens Kem. Konsult ABBokslut 2025 | 11,7 mkr | +12,7 % | 3 |
| 19 | Atto Servicetjänst ABBokslut 2025 | 11,1 mkr | - | 8 |
| 20 | A&I lager & Logistik ABBokslut 2025 | 10,0 mkr | +109,8 % | 3 |
| 21 | Kemtrans i Norrköping AktiebolagBokslut 2024 | 9,7 mkr | +11,2 % | 2 |
| 22 | DPC 3PL Solutions ABBokslut 2024 | 9,6 mkr | −16,3 % | 5 |
| 23 | Trust Envirotech ABBokslut 2025 | 9,1 mkr | +142,0 % | 3 |
| 24 | Ejron logistik ABBokslut 2024 | 8,5 mkr | +10,9 % | 10 |
| 25 | Lagerstore ABBokslut 2024 | 8,4 mkr | - | 5 |
| 26 | Rentalhubs ABBokslut 2025 | 7,0 mkr | +24,5 % | 2 |
| 27 | Landskrona Trans Logistic AktiebolagBokslut 2024 | 6,4 mkr | +19,4 % | 2 |
| 28 | ÖE Terminal AktiebolagBokslut 2024 | 6,2 mkr | +10,5 % | 2 |
| 29 | Mellanrummet Globograf AktiebolagBokslut 2025 | 6,2 mkr | −2,2 % | 4 |
| 30 | Stevick ABBokslut 2024 | 5,9 mkr | −24,1 % | 5 |
| 31 | Ottos Transport & Eventproduktion ABBokslut 2025 | 5,9 mkr | +17,2 % | 3 |
| 32 | Lindbergs Logistik ABBokslut 2025 | 5,8 mkr | - | 5 |
| 33 | Shipify ABBokslut 2024 | 5,5 mkr | - | 10 |
| 34 | UM Logistics ABBokslut 2024 | 5,4 mkr | +7,9 % | 2 |
| 35 | KLEXAB Exportemballage ABBokslut 2024 | 5,3 mkr | +12,9 % | 5 |
| 36 | TF Logistics i Norrköping ABBokslut 2025 | 4,4 mkr | - | 1 |
| 37 | Sweakronan Sverige ABBokslut 2025 | 4,4 mkr | +12,2 % | 4 |
| 38 | Skara Torrlager ABBokslut 2024 | 3,5 mkr | −0,5 % | 4 |
| 39 | VALHALL LOGiSTiK ABBokslut 2025 | 3,5 mkr | −12,9 % | 5 |
| 40 | M3 SWEDEN ABBokslut 2024 | 3,4 mkr | −4,9 % | 4 |
| 41 | AXOS Fastighets ABBokslut 2025 | 3,4 mkr | +1,5 % | - |
| 42 | GM lager & service ABBokslut 2024 | 3,3 mkr | - | 2 |
| 43 | C Adolfson Skylt & Dekor ABBokslut 2024 | 3,2 mkr | −2,0 % | 1 |
| 44 | Peters Maskinföraruthyrare ABBokslut 2025 | 3,2 mkr | −23,5 % | 3 |
| 45 | T.S.E Transport Lager & Flytt ABBokslut 2024 | 3,0 mkr | +169,6 % | - |
| 46 | Cabinets Service ABBokslut 2024 | 2,4 mkr | +31,5 % | - |
| 47 | Arkiv och Magasinlagret i Sverige ABBokslut 2024 | 2,0 mkr | −38,3 % | - |
| 48 | Flexisphere ABBokslut 2024 | 1,9 mkr | - | 2 |
| 49 | Halmstad Flyttningsbyrå Lager ABBokslut 2025 | 1,8 mkr | −25,5 % | - |
| 50 | LAMANICA Logistikservice ABBokslut 2025 | 1,7 mkr | −24,5 % | - |
| 51 | LSG Depåservice i Frillesås ABBokslut 2024 | 1,7 mkr | −7,6 % | 2 |
| 52 | Magnus Hagman Maskin ABBokslut 2025 | 1,6 mkr | +20,7 % | 1 |
| 53 | Emilsson Konsult ABBokslut 2025 | 1,5 mkr | −10,1 % | 1 |
| 54 | Förråd & Magasin i Sverige ABBokslut 2025 | 1,3 mkr | +121,6 % | - |
| 55 | DS Consult ABBokslut 2025 | 1,3 mkr | +86,6 % | - |
| 56 | JOIN i Dalarna ABBokslut 2025 | 1,3 mkr | +18,1 % | 2 |
| 57 | SJÖUTSIKT ABBokslut 2025 | 1,2 mkr | +0,1 % | 1 |
| 58 | BEYONDESIGN ABBokslut 2025 | 1,0 mkr | +168,5 % | 1 |
| 59 | Vinpröjsarn ABBokslut 2025 | 1,0 mkr | +23,6 % | - |
| 60 | GG TECH ABBokslut 2025 | 872 tkr | −4,5 % | 1 |
| 61 | Garage & Depå i Borgeby ABBokslut 2025 | 830 tkr | +1,7 % | 1 |
| 62 | Libbarbo Holding ABBokslut 2025 | 810 tkr | - | 1 |
| 63 | Gärdsviks Gård ABBokslut 2024 | 728 tkr | +16,9 % | - |
| 64 | Max Konsulting ABBokslut 2025 | 654 tkr | - | 1 |
| 65 | Flex Company Solutions ABBokslut 2025 | 607 tkr | −24,2 % | 1 |
| 66 | Östersunds Magasinering ABBokslut 2024 | 585 tkr | +13,4 % | 0 |
| 67 | CM Broden ABBokslut 2025 | 583 tkr | +69,0 % | 1 |
| 68 | Stockholms Vinkällare BSHL AktiebolagBokslut 2025 | 569 tkr | −1,0 % | - |
| 69 | TRM Gröna Trädgårdsservice ABBokslut 2025 | 529 tkr | +203,0 % | - |
| 70 | Lovsjö Logistik ABBokslut 2025 | 505 tkr | −43,6 % | 0 |
| 71 | Södertuna fastighets ABBokslut 2025 | 500 tkr | 0,0 % | - |
| 72 | H.U.W lager & logistik ABBokslut 2025 | 394 tkr | −19,0 % | 1 |
| 73 | BE Transport- & Logistiktjänst ABBokslut 2025 | 377 tkr | +55,4 % | 1 |
| 74 | Exacta Bofors ABBokslut 2024 | 346 tkr | −65,5 % | 0 |
| 75 | Amnesgård Fastighets ABBokslut 2024 | 295 tkr | −8,2 % | - |
| 76 | Fun4You Stockholm ABBokslut 2025 | 267 tkr | −13,4 % | - |
| 77 | Strängnäs Förvaring ABBokslut 2025 | 262 tkr | +25,9 % | - |
| 78 | Vinsalongen vinlagring Sverige ABBokslut 2024 | 223 tkr | −27,2 % | - |
| 79 | Nittorps Lagerhall ABBokslut 2025 | 220 tkr | +10,1 % | - |
| 80 | Töllsjö Skogsplantor ABBokslut 2025 | 220 tkr | −4,8 % | - |
| 81 | Nyberg / Lindskoug Wine Celler Old Town ABBokslut 2025 | 208 tkr | - | - |
| 82 | Tingstad Förvaltning ABBokslut 2025 | 199 tkr | −18,8 % | - |
| 83 | Chr.S. Invest ABBokslut 2024 | 167 tkr | −8,4 % | 1 |
| 84 | Tomingas Entreprenad ABBokslut 2025 | 142 tkr | - | 1 |
| 85 | JAM Vinum Repono ABBokslut 2025 | 63 tkr | - | 0 |
| 86 | International Freight Förvaltning ABBokslut 2025 | 50 tkr | - | - |
| 87 | JRT Group ABBokslut 2025 | 46 tkr | - | 0 |
| 88 | Burstore ABBokslut 2024 | 30 tkr | - | - |
| 89 | Alrik Hedlunds Eftr. i Härnösand AktiebolagBokslut 2025 | 15 tkr | −85,9 % | 0 |
| 90 | Göteborgs inredning och transport ABBokslut 2024 | 6 tkr | −99,6 % | - |
| 91 | Husgallerian i Stockholm ABBokslut 2024 | 4 tkr | - | - |
Senaste bokslut för aktiva bolag, högst två år gammalt. Tillväxt jämför två hela räkenskapsår på tolv månader.