← Alla branscher · SNI 47260
Största bolagen inom Detaljhandel med tobaksvaror
De 100 största bolagen med huvudbransch detaljhandel med tobaksvaror, rangordnade efter nettoomsättning i det senaste bokslutet.
Bolag med bokslut
334
Sammanlagd omsättning
2,8 mdkr
| # | Företag | Omsättning | Tillväxt | Anställda |
|---|---|---|---|---|
| 1 | LeanCom ABBokslut 2024 | 319,6 mkr | +40,0 % | 2 |
| 2 | YOIK ABBokslut 2024 | 112,9 mkr | +71,8 % | 21 |
| 3 | H.S.N Tobakshandel i Malmö ABBokslut 2025 | 108,8 mkr | +7,2 % | 5 |
| 4 | gränsvaruhuset ABBokslut 2024 | 88,5 mkr | −29,9 % | 5 |
| 5 | LeMi ABBokslut 2025 | 57,6 mkr | −4,8 % | 14 |
| 6 | Brobergs Tobakshandel AktiebolagBokslut 2025 | 43,0 mkr | +5,4 % | 16 |
| 7 | Vapes Lidköping ABBokslut 2026 | 42,6 mkr | +2,3 % | 16 |
| 8 | SnusStocken Sverige ABBokslut 2024 | 40,9 mkr | −44,8 % | 7 |
| 9 | TV Boden Strömstad ABBokslut 2025 | 39,7 mkr | −2,4 % | 9 |
| 10 | E-ciggbolaget ABBokslut 2024 | 39,5 mkr | +44,6 % | 6 |
| 11 | Whitelip ABBokslut 2024 | 37,9 mkr | - | 4 |
| 12 | MoC ABBokslut 2024 | 35,9 mkr | +2,9 % | 11 |
| 13 | Arian Kungälv ABBokslut 2025 | 33,2 mkr | −3,0 % | 4 |
| 14 | ST i Rollsbo ABBokslut 2025 | 32,8 mkr | +12,4 % | 5 |
| 15 | Jeanettes Tunnelhallen AktiebolagBokslut 2025 | 30,0 mkr | −4,1 % | 11 |
| 16 | 4 Gott ABBokslut 2025 | 29,6 mkr | −3,4 % | - |
| 17 | Arasta ABBokslut 2025 | 28,2 mkr | +1,7 % | 8 |
| 18 | Godishuset City i Umeå ABBokslut 2025 | 24,7 mkr | +2,2 % | 4 |
| 19 | Lulepiraten ABBokslut 2025 | 24,3 mkr | +2,2 % | 6 |
| 20 | Alvana ABBokslut 2024 | 24,3 mkr | −3,7 % | 8 |
| 21 | Hellströms Service ABBokslut 2025 | 23,9 mkr | +89,9 % | 10 |
| 22 | Station W ABBokslut 2025 | 23,0 mkr | - | - |
| 23 | Fahlestål Retail ABBokslut 2024 | 22,3 mkr | +14,7 % | 7 |
| 24 | Onlywhite Europa ABBokslut 2024 | 21,3 mkr | - | 4 |
| 25 | Pipcenter AktiebolagBokslut 2025 | 19,7 mkr | +9,2 % | 4 |
| 26 | ToroHvidsteen Butik ABBokslut 2025 | 19,7 mkr | −1,9 % | 7 |
| 27 | uVape ABBokslut 2025 | 19,6 mkr | +419,3 % | 2 |
| 28 | Get This Globe ABBokslut 2024 | 19,3 mkr | +329,1 % | 3 |
| 29 | Ulliz Spel & Konfektyr ABBokslut 2025 | 19,3 mkr | +22,0 % | 10 |
| 30 | Karamelltåget i Skellefteå ABBokslut 2024 | 18,8 mkr | −3,2 % | 4 |
| 31 | Butik 4025133 GBG Korsvägen ABBokslut 2024 | 18,7 mkr | −10,8 % | 8 |
| 32 | Brands in hands ABBokslut 2025 | 18,4 mkr | +58,5 % | - |
| 33 | Nikoteket ABBokslut 2024 | 18,2 mkr | - | 3 |
| 34 | Högström Servicehandel ABBokslut 2024 | 18,2 mkr | +2,0 % | 7 |
| 35 | Noor Tobak ABBokslut 2024 | 17,9 mkr | −6,9 % | 2 |
| 36 | Rami Alrefaie ABBokslut 2025 | 17,4 mkr | +27,1 % | 1 |
| 37 | NIBE Trading ABBokslut 2025 | 16,6 mkr | +12,6 % | 4 |
| 38 | Norrköpings tobak & konfektyr ABBokslut 2024 | 16,2 mkr | +0,2 % | 4 |
| 39 | Spelöversten ABBokslut 2024 | 15,9 mkr | +6,6 % | 5 |
| 40 | Soledad Food ABBokslut 2024 | 15,8 mkr | +1,0 % | 5 |
| 41 | Butik 4008665 Södertälje Cstn ABBokslut 2025 | 15,6 mkr | +1,2 % | 5 |
| 42 | Floda Järnvägsbutik ABBokslut 2025 | 15,1 mkr | +14,4 % | 4 |
| 43 | Silwer Tobak & Livs Import & Export ABBokslut 2024 | 15,1 mkr | +7,5 % | 2 |
| 44 | Saras Lågpris ABBokslut 2025 | 14,9 mkr | - | 4 |
| 45 | Tobakshandel i Kungsbacka ABBokslut 2025 | 14,7 mkr | +0,4 % | 1 |
| 46 | IoR 1 Servicehandel ABBokslut 2025 | 14,7 mkr | −4,7 % | 6 |
| 47 | Raweb ABBokslut 2025 | 14,4 mkr | −16,6 % | 2 |
| 48 | Hasse & Pankis ABBokslut 2024 | 14,0 mkr | −3,6 % | 6 |
| 49 | Kako Servicehandel ABBokslut 2024 | 14,0 mkr | +2,4 % | 5 |
| 50 | Reyhandali Kiosk ABBokslut 2025 | 13,9 mkr | +41,6 % | 5 |
| 51 | IWE Group ABBokslut 2024 | 13,7 mkr | −6,6 % | 2 |
| 52 | Black Box Sweden ABBokslut 2025 | 13,5 mkr | +11,3 % | 5 |
| 53 | WILLIAN ABBokslut 2025 | 13,4 mkr | - | 1 |
| 54 | Grimbo Kiosk Godis ABBokslut 2025 | 13,1 mkr | +110,0 % | 2 |
| 55 | 4050143 Sundsvalls Sjukhus ABBokslut 2025 | 13,1 mkr | +5,4 % | 4 |
| 56 | Åreprillan ABBokslut 2025 | 13,0 mkr | +5,6 % | 2 |
| 57 | WinMax ABBokslut 2025 | 12,7 mkr | +91,3 % | 2 |
| 58 | Swekol ABBokslut 2025 | 12,3 mkr | +38,0 % | 2 |
| 59 | Vapor Sweden Distribution ABBokslut 2024 | 12,0 mkr | −7,4 % | 3 |
| 60 | 4050142 Marias Servicehandel ABBokslut 2025 | 11,6 mkr | −2,6 % | 4 |
| 61 | Saedéns i Umeå ABBokslut 2024 | 11,6 mkr | −3,2 % | 3 |
| 62 | Cigarrummet ABBokslut 2024 | 11,4 mkr | −2,2 % | 3 |
| 63 | STD JPD ABBokslut 2025 | 11,4 mkr | +61,5 % | 2 |
| 64 | Roni & Melinda & Huzni ABBokslut 2024 | 10,9 mkr | +7,9 % | 2 |
| 65 | 4305626 Västerhaninge C ABBokslut 2024 | 10,7 mkr | +1,7 % | 5 |
| 66 | Frimans Kiosk ABBokslut 2024 | 10,6 mkr | +3,0 % | 4 |
| 67 | S. Planeten ABBokslut 2024 | 10,5 mkr | - | 2 |
| 68 | Lundia Handels Group ABBokslut 2025 | 10,4 mkr | - | 2 |
| 69 | Pite Spelbutik ABBokslut 2025 | 10,3 mkr | +2,4 % | 3 |
| 70 | M&J Kiosk & Tobak ABBokslut 2024 | 10,2 mkr | −22,7 % | - |
| 71 | A-huset Servicehandel ABBokslut 2025 | 10,1 mkr | +16,2 % | 5 |
| 72 | Cigata Cigarr & Spel ABBokslut 2024 | 9,9 mkr | +3,2 % | 4 |
| 73 | Candy shop i Linköping ABBokslut 2024 | 9,9 mkr | +214,3 % | 3 |
| 74 | Ferre & Noelle ABBokslut 2025 | 9,7 mkr | +19,3 % | 3 |
| 75 | Tallbodamacken ABBokslut 2026 | 9,7 mkr | +8,8 % | - |
| 76 | AT's Tobak & Sånt ABBokslut 2025 | 9,7 mkr | −2,0 % | 3 |
| 77 | Linköpings Cigarrhandel ABBokslut 2025 | 9,7 mkr | +132,1 % | 1 |
| 78 | Nibble Tobak AktiebolagBokslut 2025 | 9,6 mkr | −7,6 % | 2 |
| 79 | Godis City i Göteborg ABBokslut 2024 | 9,6 mkr | −5,7 % | 2 |
| 80 | GG Giganten Skellefteå ABBokslut 2024 | 9,3 mkr | - | 3 |
| 81 | Snusgiganten ABBokslut 2024 | 9,2 mkr | +16,0 % | 3 |
| 82 | Tobak och Snus station ABBokslut 2025 | 9,0 mkr | +24,6 % | 2 |
| 83 | Mycke i Göteborg ABBokslut 2025 | 8,9 mkr | +10,0 % | 6 |
| 84 | Ingvars i Kungsbacka ABBokslut 2025 | 8,8 mkr | −5,0 % | 5 |
| 85 | Gabriella Convenience ABBokslut 2024 | 8,8 mkr | +103,8 % | 4 |
| 86 | Remezzo Sweden ABBokslut 2024 | 8,8 mkr | +5,1 % | 2 |
| 87 | Södra Snus Center ABBokslut 2024 | 8,8 mkr | +19,3 % | 1 |
| 88 | Skärholmens Tobak ABBokslut 2025 | 8,7 mkr | −2,9 % | 2 |
| 89 | Chammas Enterprises ABBokslut 2024 | 8,6 mkr | - | - |
| 90 | Butik 4008500 Täby C Stortorget ABBokslut 2025 | 8,5 mkr | +7,1 % | 3 |
| 91 | Zaghir Tobak ABBokslut 2025 | 8,5 mkr | −4,0 % | 1 |
| 92 | Melina spel ABBokslut 2024 | 8,4 mkr | +78,4 % | 2 |
| 93 | Monica Spel ABBokslut 2024 | 8,3 mkr | +13,2 % | 2 |
| 94 | Nacka Tobak & Spel ABBokslut 2025 | 8,3 mkr | +1,8 % | 3 |
| 95 | Kennbäcks spel & tobak ABBokslut 2024 | 8,2 mkr | +11,9 % | 3 |
| 96 | Malmö Tobak & Souvenir ABBokslut 2025 | 8,2 mkr | - | - |
| 97 | Butik 4225345 PB Gamleby ABBokslut 2025 | 8,1 mkr | +2,3 % | 4 |
| 98 | Mölndalsvägens Spel och Tobak ABBokslut 2024 | 8,1 mkr | −4,8 % | 2 |
| 99 | Pomona ABBokslut 2025 | 8,0 mkr | +6,3 % | 3 |
| 100 | A&M Gruppen ABBokslut 2025 | 8,0 mkr | - | - |
Senaste bokslut för aktiva bolag, högst två år gammalt. Tillväxt jämför två hela räkenskapsår på tolv månader.